Recenzje

5 zabawnych książek na jesienną chandrę

2021-10-30

Chyba wszyscy możemy zgodzić się ze stwierdzeniem, że jesień sprzyja czytelnikom. Zimno i deszcz za oknem zmuszają do zostania w domu, gdzie w końcu można oddać się ulubionym lekturom. Jedno jest pewne: niezależnie od tego, czy jesteście miłośnikami czy przeciwnikami tej pory roku wciągająca książka musi zagościć u każdego. Nawet największym melancholikom polecamy uzupełnić swoje biblioteczki o lekkie, zabawne pozycje, bo wszyscy wiemy jak przygnębiające potrafią być krótkie dni i chłodne jesienne wieczory. Spieszymy z pomocą i przedstawiamy pięć zabawnych książek, które pozwolą Wam się uporać z jesienną chandrą i sprawią, że siedzenie wewnątrz stanie się o wiele przyjemniejsze. Łapcie kubki z herbatą i zanurzcie się z nami w tych pełnych humoru historiach.

1. Magdalena Witkiewicz i Alek Rogoziński – Biuro M

Książka idealna dla fanów kotów i komedii romantycznych (i to takich przy których będziecie się śmiali do rozpuku).
On i Ona poznają się w biurze matrymonialnym – ich nowym miejscu pracy. Z pozoru nudne zajęcie okazuje się trudnym i pełnym niespodzianek zadaniem. Czy wspólny cel, jakim jest stawienie czoła szefowej z piekła rodem połączy życiowego pechowca i kobietę, której jedynym partnerem jest kot Puszysław? Zanim poznacie odpowiedź, czekają na was godziny pełne śmiechu i wzruszeń. Ostrzegamy jednak, że może być Wam mało, dlatego polecamy „Pudełko z marzeniami”, drugą książkę tego wspaniałego duetu. Dostaniecie je również w pakiecie, po obniżonej cenie.

2. Steve Jenkins i Derek Walter z Caprice Crane – Esther The Wonder Pig

„Esther the Wonder Pig, czyli jak dwóch facetów pokochało świnię” To podnosząca na duchu prawdziwa historia jednej z najsłynniejszych świnek na świecie. Poznajcie Esther, przygarniętą przez Steve’a i Derek’a, która okazała się wcale nie być świnką miniaturką… Zwierzę wywróciło ich życie do góry nogami, jednak nowo narodzeni „rodzice” przystosowali się i pokonywali kolejne przeszkody z uśmiechem na ustach. To dzięki niej założyli farmę i azyl dla zwierząt, które nie miały tyle szczęścia co Esther. Tym sposobem dwójka zwykłych chłopaków stała się obrońcami praw zwierząt, a zwykła świnia podbiła serca internautów na całym świecie, stając się gwiazdą mediów społecznościowych.

3. Zygmunt Miłoszewski – Jak zawsze

Wspaniała słodko-gorzka komedia, w której starsze małżeństwo obchodzi pięćdziesiątą rocznicę pójścia ze sobą do łóżka po raz pierwszy. Wyjątkowe święto, przepełnione wspomnieniami kończy się jednak inaczej niż zwykle. Kiedy po intymnym wieczorze para się budzi, odkrywają że przenieśli się w czasie do swojej pierwszej wspólnej nocy, pięćdziesiąt lat wcześniej. Czy zdobyta przez lata wiedza wpłynie na podejmowane przez nich decyzje? Czy zdecydują się zostać razem, czy wybiorą inne życiowe ścieżki? I w końcu, jak potoczy się alternatywna wersja historii Polski, w której nie ma PRL-u?

4. Bartłomiej Świderski i Adam Brodowski – Hubert chce ciastko

To nietypowa książka-komiks, której głównym bohaterem jest szczur Hubert, niezadowolony z życia zwierzak przechodzący kryzys egzystencjalny. Mieszka w warszawskim parku i po obserwacji tłustych, dokarmianych wiewiórek postanawia walczyć o równouprawnienie. Nie godzi się z faktem, że musi chwać się po krzakach podczas gdy jego rude koleżanki są obsypywane orzechami. Postanawia zaprzyjaźnić się z ludźmi jednak okaże się to trudniejsze niż myślał. Zwłaszcza gdy nad głową będzie stała mu żona, odmawiająca zostania rodzicami, dopóki Hubert nie zmężnieje. Pełna czarnego humoru lektura dla starszej młodzieży i dorosłych.

5. Randa Ghazy – Może dziś nikogo nie zabiję.

Świat z perspektywy dwudziestoletniej muzułmanki mieszkającej w Europie” Randa podobnie jak każda osoba wkraczająca w dorosłe życie zmaga się z wieloma problemami. Otoczenie, znajomi, rodzina, pierwsze miłości i poszukiwanie swojego „ja” to tylko kilka przykładów rzeczy z którymi dziewczyna musi zmagać się na porządku dziennym. Brzmi znajomo prawda? Kiedy dodamy do tego dodatkowo problemy na tle tożsamościowym, rasowym i religijnym otrzymamy całkiem trudną do opanowania sytuację, szczególnie dla młodej kobiety. Randa czuje się niezrozumiana – Muzułmanie chcą by była spokojniejsza i trzymała się tradycji, a Europejczycy nie potrafią przezwyciężyć stereotypów i powstrzymać się od pytań nie na miejscu. Dziewczyna jednak bez problemu sobie z tym radzi dzięki doskonałemu dystansowi i poczuciu humoru, który niewątpliwie udzieli się każdemu czytelnikowi.