Toruń
NAGRODY ROZDANE – ŚWIĘTY MIKOŁAJ W TORUNIU
14 stycznia 2018
0

W miniony poniedziałek nad Toruniem rozbrzmiały dzwoneczki sań. To sam Święty Mikołaj śpieszył do Księgarni TAK Czytam, by wręczyć nagrody uczestnikom Konkursu „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”!

Sala dla Czytelników o Mocnych Nerwach przeobraziła się w siedzibę Świętego Mikołaja. Wnętrze Księgarni zdobiły prace plastyczne wszystkich uczestników konkursu. Atmosfera oczekiwania i zapach słodkości towarzyszył nam od samego rana!

Punkt 17.00 Księgarnię wypełnił tłum miłych nam gości – wyróżnieni oraz laureaci konkursu wraz z rodzicami i szkolnymi opiekunami przybyli do nas z Torunia i okolicznych miejscowości.

Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy i miał charakter ogólnopolski. Frekwencja dla Księgarni toruńskiej przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Napłynęło do nas 155 prac konkursowych z całego województwa. W projekt zaangażowały się osoby indywidualne oraz łącznie 15 szkół.

Każdy – niezależnie od wieku – mógł spróbować swych sił w zmaganiach plastycznych lub literackich. Starsi uczestnicy mogli popuścić wodze fantazji, tworząc opowiadanie zakończone słowami „..i tak nikt mi nie uwierzy, że na jedna wigilijną noc zostałem Świętym Mikołajem” lub przygotować oryginalne życzenia bożonarodzeniowe. Młodsi uczestnicy przygotowywali natomiast prace plastyczne na jeden z dwóch tematów „Moja ulubiona postać z bajki w stroju Świętego Mikołaja” lub „Ratunku! Święty Mikołaj pogubił prezenty”.

Obrady jury były niesamowicie burzliwe – przyznano łącznie 48 wyróżnień. 23 uczestników w poszczególnych kategoriach tematycznych i wiekowych zajęło miejsca nagrodowe. Laureaci oraz osoby wyróżnione odbierały upominkowe pakunki pełne książek przy akompaniamencie gromkich braw. Wszyscy pozostali uczestnicy mogli liczyć na drobne upominki książkowe.

Szkoły, które włożyły tak wiele serca w przygotowanie dzieci również zostały przez nas odpowiednio uhonorowane. Serdeczne podziękowania skierowane zostały również do rodziców i szkolnych koordynatorów. Dzięki ich wsparciu wspólny cel został osiągnięty – dzieci miały możliwość rozwijania swej kreatywności, uzdolnień plastycznych i wrażliwości artystycznej. Konkurs propagował tradycje bożonarodzeniowe, a w szczególności obyczaj pisania listów do Świętego Mikołaja.

Wszyscy młodzi artyści wykazali się ogromną kreatywnością i wyobraźnią, a prace prezentowały wysoki poziom. Każdy może przekonać się o tym osobiście – przez cały miesiąc galeria pokonkursowa będzie zdobić wnętrze Księgarni na ul. Szerokiej 26/28. Zarówno prace plastyczne, jak i literackie można również znaleźć na stronie internetowej Księgarni: www.takczytam.pl/konkursy/

…choć świąteczny czas już za nami, nasi wspaniali młodzi artyści udowodnili, że magia Bożego Narodzenia nie przemija, bo tkwi głęboko w dziecięcych sercach!