Gorzów Wielkopolski
III Międzyprzedszkolny Turniej Szachowy “Mały szachista”
28 maja 2017
0

W tym roku odbył się III Międzyprzedszkolny Turniej Szachowy “Mały szachista”, którego organizatorami były, tak jak w roku ubiegłym, dwa miejskie przedszkola: Przedszkole Miejskie nr 33 oraz Przedszkole Miejskie nr 17 z Gorzowa Wlkp.

Turniej przewidziany był dla dzieci z przedszkoli gorzowskich i gminnych, które posiadają umiejętność gry w szachy. Zawody odbyły się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece im.Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. 16 maja 2017r. o godzinie 10.00 dzieci zasiadły do rozegrania pierwszej partii szachowej. Zawodnicy niezwykle skupieni , a zarazem podekscytowani, wyśmienicie radzili sobie z logicznym myśleniem. Rozgrywali partie szachowe używając zegarów określających 10 minutowe tempo gry. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury 🙂

Mali szachiści grali kierując się wszystkimi znanymi im zasadami gry, a przede wszystkim nie zapominali o najważniejszej, zasadzie fair play.Przedszkolacy rozegrali pięć rund, po których wyłonieni zostali zwycięzcy:


I miejsce – Gallos Bartosz,
II miejsce – Suchodolski Jan,
III miejsce – Brudnicki Igor.

Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody , a w tym książki ufundowane przez naszą księgarnię. Na zakończenie zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo nagrodzeni zostali medalami i pucharami.